Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi insanlara yaşamdaki farklı gereksinimleri doğrultusunda verilen kredi türlerinden biridir. Çeşitli borçların kapatılması, eğitim harcamalarının karşılanması veya seyahat planları gibi durumlara yönelik ilgili miktarlarda krediler Vakıfbank kurumundan temin edilebiliyor.

Emekli kişiler, serbest meslek çalışanları ve asgari ücretin altında geliri olan kişiler gerekli koşullara uyum sağladıkları takdirde Vakıfbank ihtiyaç kredisi alabiliyorlar.

Kredi Çeşitleri – 2021;

 • Ev / Konut sahibi olma ihtiyaçlarına yönelik konut kredisi,
 • Sağlık için harcamalar yapanlara sağlık kredisi,
 • Yeni evlenmiş yada evlenecek olan kişiler için evlilik kredisi,
 • Araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredisi,
 • Eğitim öğretim zamanında desteğe ihtiyacı olanlar için eğitim kredisi.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank üzerinden ihtiyaç kredisi alma noktasında her başvuru yapan kişiden bu süreçte birtakım evraklar isteniyor.

 • Kişinin kimlik kartı,
 • Fatura veya ikametgâh belgesi,
 • Memurlar için maaş bordrosu,
 • Özel sektörde çalışanlar için şirketin imza sirküler ve maaş bordrosu,
 • Emekliler için emekli aylık dökümü,
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi,

Vakıfbank kurumundan ihtiyaç kredisi alırken bu belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması ve şubeye bunların uygun zamanda ibraz edilmesi gereklidir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alabilirim?

Vakıfbank ihtiyaç kredisi alabilmek için öncelikle bankanın kredi verme esaslarına uyum sağlanması gereklidir. Kredi notu değerlendirmesi başarılı geçen kişiler belirlenen miktarlarda kredileri alabilirler.

Gelir durumu, mevcut borçların durumu ve önceki kredilerde ödemelerin düzenli yapılması gibi unsurlar kredi notu belirlemesinde göz önüne alınır. Bankaya doğrudan başvurarak veya online ortam üzerinden başvurularla Vakıfbank ihtiyaç kredisi alınabilir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Oranları

Vakıfbank ihtiyaç kredisi, ilgili talep doğrultusunda alındıktan sonra farkı ödeme seçenekleriyle bankaya geri ödenebiliyor. Aylık akdi faiz oranları %1,52’den başlıyor. Bu oran kişilerin kredi notlarına bağlı olarak bir değişkenlik gösterebiliyor. Aylık eşit taksitlerle, artan veya azalan taksitlerle, 3 ayda bir eşit taksitlerle veya 3 ay ödemesiz dönem aylık eşit taksitlerle kredi geri ödemeleri yapılabiliyor.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Başvuru Yapılır?

Vakıfbank kurumundan ihtiyaç kredisi alabilmek için en yakın şubelere gidilerek bu yönde bir talepte bulunulabilir. Fakat daha pratik bir seçenek olarak ise SMS gönderim yöntemi kullanılabilir. Mobil cihazlarda SMS kısmına girildiğinde aralarda boşluk olacak şekilde KREDI, T.C. no, aylık gelir miktarı ilgili yere yazılmalı ve 5724’ gönderilmelidir. Bu şekilde kredi için başvuru yapılmış olur.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Vakıfbank üzerinde yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında sonuçlar gerekli incelemeler sonrasında birkaç iş günü içerisinde açıklanabiliyor. Bankaya bu yönde başvuruda bulunan kişiler SMS yoluyla veya mobil uygulamalar üzerinden sonuca dair bilgileri alabiliyorlar.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank gerekli durumlarda ihtiyaç kredisi erteleme işlemiyle insanlara bu konuda yardımcı olabiliyor. Kredi erteleme işlemi 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank çağrı merkezi aranarak yapılabiliyor.

Bunun yanı sıra yine mobil veya internet bankacılığı sistemi üzerinden de kredi erteleme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. İlgili bölüme giriş yapıldıktan sonra ‘’Profilim’’ sekmesine gelinmesi ve ardından bireysel krediler kısmına girilmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra kredi ertelemeye yönelik adımlar izlenerek tamamlanabiliyor.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Veriyor?

İhtiyaç kredileri genel olarak kişilerin gelir durumları ve kredi notuna bağlı olarak farklı miktarlarda onlara verilebiliyor. Vakıfbank kurumundan 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alınabilmesi şansı mevcut bulunuyor. Farklı vade planları ve oranlarına bağlı şekilde geri ödemelerin nasıl olacağı belirleniyor.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Var mı?

Vakıfbank bünyesinde bireysel olarak kredi alan kişiler ve esnaflar için bir kredi yapılandırması sistemi mevcut bulunuyor. Eğer kredilerin geri ödenmesinde bir zorluk yaşanıyorsa 12 ay olan vadeler 36 aya kadar çekilebiliyor. 3 ay ödemesiz veya 6 ay ödemesiz olarak kişilerin ilgili yapılandırma olanaklarından yararlanması mümkün olabiliyor.