Trendyol’dan Para Kazanmak

Son zamanlarda hemen hemen her sosyal medya fenomeninin paylaştığı hikaye ve gönderilerde Trendyol ürün önerileri ile karşılaşıyorsunuzdur. Peki hiç merak ettiniz mi? Neden bu kişi veya sayfalar Trendyol ürün ve koleksiyon önerilerini paylaşıyor?

Genellikle yüzbinlerce takipçisi olan sayfa ve fenomenler, para kazanmak adına Trendyol Influencer anlaşması yaparak Trendyol anlaşması ile para kazanarak satış yapıyorlar. Bu satışlardan belirli bir yüzdelik oranlarda ise para kazanıyorlar. Bu yazımızda Trendyol para kazanma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Trendyol Influencer Nedir?

Sosyal medya üzerinden yüzbinlerce takipçisi bulunan kişi veya hesaplara sahip olan kişilerin başvurabildiği ve reklam karşılığında para kazanılan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde ünlü kişiler yani fenomenler hikayelerinde ve gönderilerinde Trendyol reklamlarına öncelik veriyor. Her attıkları ürün başına ise belirli bir komisyon oranı doğrultusunda para kazanıyor.

Trendyol Influencer İle Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle Trendyol’dan para kazanmak için yüzbinlerce takipçisi bulunan bir hesabınız veya ciddi oranda etkileşim alan bir mecrada hesabınızın bulunması gerekiyor. Takipçileriniz ne kadar sizinle iletişime geçerse o kadar çok para kazanma oranınız artıyor. Örneğin bir ürün reklamı yaptınız ve o reklam sayesinde 2 kişi ürünü satın aldı. Bu alınan ürünlerin fiyatı üzerinden belirli bir oranda kar elde edip para kazanıyorsunuz. Eğer sizin de geniş bir kitleniz var ise siz de Trendyol Influencer ile para kazanabilirsiniz.

Trendyol Influencer Başvuru Nasıl Yapılır?

Trendyol satış ortaklığı başvurusu için öncelikle bu linke tıklayıp gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir. Bilgileri doğru doldurduğunuz taktirde ilgili birim sizinle iletişime geçecek ve Trendyol Influencer hesabınızı oluşturacak. Bazı durumlarda Influencer olabilmek için Vergi mükellefi olmanız şartı istenebiliyor. İletişime geçen kişi sizin instagram veya hangi platfromda kitleniz bulunuyor ise onu isteyecek ve onay aşamasına geçilecek. Yalnız Trendyol Influencer’dan para çekebilmeniz için fatura kesmeniz gerekecek. Eğer fatura kesemeyecekseniz başvuru yapmayın çünkü ödeme alamayacaksınız.

Trendyol Influencer Komisyon Oranları

Trendyl Influencer ile para kazanma aşamasına geldiyseniz ortalama olarak satış başına %2 ile %3 arasında bir gelir elde edebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde Trendyol ile yeni bir anlaşma yapmak için masaya oturabilir ve komisyon oranlarının iyileşmesi adına görüşmeler yapabilirsiniz. Fakat ortalama olarak aylık %2-3 arasında bir komisyon oranı bulunuyor.