Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021: Öğrencilerin maddi sıkıntılarına bir nebze ilaç olabilmek için öğrenciye kredi veren bankalar bulunuyor. Bu bankalardan düşük faizli ve yüksek miktar olmasa da kredi alabilmeniz mümkün. Öğrenciye kredi veren bankalar, öğrencinin burslu olup olmadığı ve bunun yanında daha önce kredi almış ise bunun üzerinden değerlendirme yaparak kredi veriyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021 de bulunuyor. Siz de öğrenci iseniz ve kredi çekmek istiyorsanız Öğrenciye Kredi Veren Bankalar listesine göz atabilirsiniz. 10 farklı bankadan eğitim kredisi alabilirsiniz. Eğitim kredisi veren bankalar azami olarak 60 ay vadeye tabii tutuyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021

Öğrenciye kredi veren bankalar listesi aşağıdaki gibidir. Siz de eğitim kredisi veren bankalardan kredi çekmek istiyorsanız listede yer alan bankalara başvurabilirsiniz.

BANKA ADI
ZİRAAT BANKASI
HALKBANK
FİBABANKA
DENİZBANK
YAPIKREDİ
QNB FİNANSBANK
ŞEKERBANK
ALBARAKA
TÜRKİYE FİNANS

Öğrenci Kredisi Başvuru Belgeleri

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar için kredi başvurusu yapmak için başvuru belgeleri gerekmektedir. Öğrenci kredisi başvuru belgeleri listesi şöyledir:

 • Kimlik belgesi veya ehliyet belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Kredi başvuru formu
 • Eğitim aldığınız veya alacağınız kurumdan istenen belgeler
 • Kredi başvurusunda bulunacak olan bireyin aylık gelir belgesi
 • Kişi çalışıyor ise muhasebeden alınması gereken çalışma ve gelir belgesi
 • Kişi çalışıyor ise sigorta belgesi
 • Kişi burs alıyor ise burs aldığına dair belge
 • Gerekli olması durumunda banka tarafından farklı belgeler de ibraz edilmelidir.

Öğrenci Kredi Başvuru Şartları

Öğrenci Kredi Başvuru Şartları nelerdir? diye merak ediyorsanız madde madde yazının devamını inceleyebilirsiniz. Eğer siz de öğrenci kredisi çekmek istiyorsanız, bu şartları sağlamanız gerekir. Öğrenciye kredi veren bankaların eğitim kredisi için şartları bulunuyor. Öğrenci Kredi Başvuru Şartları:

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak. (zorunludur)
 2. Öğrenci belgesine sahip olmak.
 3. Öğrenime devam etmek.
 4. Öğrenciye kredi veren bankalar içerisindeki bankaların herhangi birinde kırmızı listeye düşmemek.
 5. Belgelendirilebilir burs veya gelir belgesi bulundurmak.

Öğrenciye anında kredi veren bankalar ile sizde öğrenci kredisi çekebilirsiniz. En uygun öğrenci kredisi veren bankalar sayesinde anında öğrenci kredisi çekebilirsiniz.

Öğrenci kredisi ne kadar?

Öğrenciye kredi veren bankalar öğrenciye ne kadar kredi veriyor? bu sorunun yanıtı bankadan bankaya göre değişiklik gösterebiliyor fakat öğrenci kredisi ne kadar? sorusuna genel olarak 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişen krediler olduğunu söyleyebiliriz.

Alınan öğrenci kredileri düşük faizli ve düşük meblağlı kredilerdir.

Öğrenci kredisi ne zaman yatar?

Tüm öğrencilerin kafasında öğrenci kredisi ne zaman yatar? sorusu yer alıyor. Bunun cevabını da verelim istedik. Öğrenci kredisi veren bankalara başvuru yaptığınız taktirde kredinizin onaylanıp onaylanmadığı kısa süre içerisinde belli oluyor. İhtiyaç kredisi ile aynı sisteme sahip olan eğitim kredisi onaylandığı taktirde 5 ile 10 dakika arasında hesabınıza yatıyor. Sizin yapmanız gereken şey kredinizin durumunu öğrenmeniz olacaktır. Eğitim kredisi sorgulama işlemlerini başvurduğunuz bankanız ile iletişime geçerek yapabilirsiniz.