Ocak ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Pandemi dolayısıyla işten çıkarmaların yasak olduğu dönemde kısa çalışma sistemine geçen iş yerleri, personel ödemelerini yapmakta güçlük çektiği için “işsizlik ve kısa çalışma ödeneği” çıkarılmıştı. Bu ödenekten yarı zamanlı çalışanlar ve şuan ücretsiz izine çıkarılan işçiler faydalanmakta.

Her ay düzenli olarak yatan işsizlik ve kısa çalışma ödeneği, 2021 Ocak ayı için ne zaman yatacak? sorusu bir hayli merak uyandırıyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün müjdeli haberi verdi.

2021 Ocak ayı İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

2021 Ocak ayı İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği her ay olduğu gibi bir sonraki ayın ilk haftası ödenmesi bekleniyordu. Bu konuyu merak eden vatandaşlara bugün müjdeli haber geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklama ile 2021 Ocak ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği hak eden kişilerin daha önce kayıtlı ise IBAN bilgilerine yoksa PTT üzerinden ödemelerin 5 Şubat 2021 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.

Herkesin merakla beklediği bu yanıt sonrasında gözler 5 Şubat tarihine çevrildi. Ekonomik sıkıntıların hat safhada olduğu şu dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti almış olduğu PANDEMİ kapsamında ödenekler ile vatandaşlarına destek olmaya devam edecek. Bu konu hakkında gerek Ticaret Bakanlığı gerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta dile getiriyor.