Mansur Yavaş’tan EYT’lilere Müjde!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile emeklilikte yaşa takılanlara müjdeli haberi verdi. eyt son durum. Bilindiği üzere 1999 yılı içerisinde emeklilik yaşı yükselmiş ve 4447 sayılı kanun kapsamında bir sorun haline gelmişti.

1999 yılı öncesinde kadınlar için 20 yıl, erkekler için 25 yıl sigortalı kalma şartı ve bunun ile birlikte 5000 prim günü şartı bulunuyordu. 1999 yılı Eylül ayı içerisinde çıkan 4447 sayılı kanun ile emeklilik için yaş şartı koyuldu ve günümüze kadar hala devam etmektedir. eyt son durum

Artık büyük bir sorun haline gelen emeklilikte yaşa takılma için ABB başkanı Mansur Yavaş’tan bir açıklama geldi. Yavaş, emeklilikte yaşa takılanların yanında olacağını daha önce açıklamıştı. Bugünkü paylaşımında Mansur Yavaş, EYT’lilere müjdeli haberi verdi.

Seçimden önce EYT’lilerin yanında olacağı sözünü veren ABB başkanı Yavaş, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz.

dedi.

 

Mansur Yavaş’ın bu paylaşımına ise binlerce destek ve övgü mesajları atıldı. Emeklilikte yaşa takılanların desteğini de kazanan Yavaş’ın ilerleyen günlerde ne gibi adımlar atacağı merak ediliyor.