Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?: Maaşında haciz olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir. İcralık olan kişiler kredi çekebilir mi?, hacizli olanlar kredi çekebilir mi?, icra dosyası olan kredi çekebilir mi? ve maaşında haciz olanlar kredi çekebilir mi? gibi sorulara yanıt vereceğiz. Pandemi dönemiyle birlikte yüzbinlerce kişi kredilerini ödemekte zorluk çekiyor. Bu ödemelerin de zamanında yapılmamasından dolayı bankalar kişiyi kara listeye alıyor. Bu ödemelerin yapılmamasından dolayı maaşına haciz koyuluyor.

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?: Hacizli olanlara kredi veren bankalar bulunuyor fakat bu bankaların da kendi içlerinde bir takım şartları bulunuyor. Borcunu ödeyemeyen ve kredi notu düşük olan kişiler için önce bankalar ön uyarıda bulunuyor. Kişi eğer kredisini buna rağmen ödemiyor veya ödeyemiyor ise bankalar kişileri kara listeye dahil ediyor. Kara listeye dahil edilen kişilere icra veya haciz yolu açılıyor.

Hacizli olanlara kredi almak zordur fakat imkansız değildir. Hacizli olan kişilere kredi almak için en iyi ihtimal kredi notunuzu yükseltmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra bankalara borcunuzu da kapatıp haciz şartlarını ortadan kaldırmanız lazım. Eğer bunları yapacak maddi gücünüz yok ise ipotek karşılığı kredi alabiliyorsunuz.

Ev ipotekli ile kredi alma

Maaşında haciz veya üzerinde haciz bulunan kişilerin aylık olarak belirli miktarda haciz tutarı ödemesi gerekiyor. Bu tutarı ödemediğiniz taktirde haciz=icra oluyor. Maaşında haciz bulunan kişilere kredi almak için üzerinize ev var ise ev ipotekli kredi alabilirsiniz.

Araba ipotekli kredi alma

Üzerinize araç var ise ve maaşınızda haciz var ise araba ipotekli kredi veren bankalar bulunuyor. Kredi notu kırmızı çizgide ve düşük olanlar için ipotek yöntemi ile kredi almak mümkün. Tek yapmanız gereken araba ipotekli kredi veren bankalar ile görüşme yapmak ve ipotekli kredi başvurusu yapmak.

Hacizli kişilere kredi almanın yolları:

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

  • Banka borçlarınızı kapatın.
  • Üzerinizde haciz ve icra varsa bu borcu ödeyip kapatın.
  • Yeni bir kredi kartı alarak ve bunu aktif bir şekilde kullanarak kredi notunuzu yükseltin.
  • Küçük meblağ da olsa kredi alabiliyorsanız alın.
  • Aldığınız kredi taksitini veya kredi kartı taksitini geciktirmeden ödeyin.
  • Bankalar ile görüşüp maaş bordrosu üzerine kredi çekebilirsiniz.

hacizli olanlara kredi veren bankalar

Hacizli olanlara kredi veren bankalar 2021 listesi şöyledir:

BANKA ADIHACİZLİ KİŞİYE KREDİ VERİYOR MU?
Alternatif BankEVET
Burgan BankEVET
FibabankaEVET
ATB (Arap Türk Bankası)EVET
Odea BankEVET
Habib BankEVET