KOSGEB Kredisiyle Ev Alınır mı?

KOSGEB Kredisiyle Ev Alınır mı? bunun yanıtını arıyorsanız doğru yerdesiniz. KOSGEB tarafından verilen hibe ve krediler ile ev alabilir miyim? sorusuna yanıt vereceğiz. Bilindiği üzere yeni işletmeleri büyütmek ve onlara destek vermek amacıyla KOSGEB bir takım kurslar açıyor ve kursu başarıyla tamamlayıp gerekli şartları sağlayan kişilere hibe veya kredi veriyor. Peki KOSGEB Kredisiyle Ev Alınır mı?

KOSGEB Kredisiyle Ev Alınır mı?

KOSGEB Kredisi bilinmelidir ki sadece işletmeler için veriliyor. Fakat verilen bu krediler geri ödemeli oluyor. KOSGEB kredilerinden faydalanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Örneğin KOSGEB kredisi almak için bazı şartlar vardır. İş yeri açılış tarihinden itibaren en geç 2 yıl içerisinde başvuru yapılması veya işyeri giderlerinin faturalandırılması gibi. Bu şartları yerine getiren kişiler KOSGEB tarafından verilen kredilerden faydalanabiliyor.

KOSGEB Kredisiyle Ev Alınır mı? bu soruyu merak ettiğinizi biliyorum. Legal ve tamamen devlet destekli olan bu kredi ile sadece işinizi büyüteceğinize dair imzalar atıyorsunuz. Bu yüzden KOSGEB kredisiyle ev alınamaz. Aynı zamanda KOSGEB tarafından kredi verilen işyerleri denetime tabii tutulmaktadır. İmzalanan prosedürlerin dışına çıkan işletmelere yaptırım uygulanıyor. KOSGEB tarafından verilen kredilere yapılan harcamalar faturalandırılacağı için ev alımı yapmanız durumunda başınız ağrıyacaktır. Bu sebepten dolayı KOSGEB kredileri ile ev almak oldukça yanlış ve legal olmayan bir iştir. KOSGEB kredileri nereye harcanır?

KOSGEB Kredileri ile ne yapılır?

Kosgeb kredileri ile yapacağınız tüm harcamalar işyerinize ait olmalıdır. Kira, Personel, Ürün veya Hizmet giderleri gibi giderler KOSGEB kredileri kapsamında kullanılabilir. KOSGEB kredileri şahsi olarak kullanılabilecek bir kredi değildir. Kredi almadan önce sözleşme detayları arasında bu konu hakkında bilgilendirici ifadeler yer alıyor. Bu sözleşme doğrultusunda kredilerin düzgün kullanılmaması halinde yaptırımlara maruz kalabilirsiniz.

KOSGEB kredileri ile işinizi büyütebilir ve daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. KOSGEB tarafından verilen bu kredilerin asıl amacı bir nebze ekonomiye katkı sağlayacak derecede işletmenin büyümesidir. Aynı zamanda verilen bu kredilerin geri ödemeli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kısaca yazımızın başlığına tekrar yanıt verecek olursak “KOSGEB Kredisiyle Ev Alınır mı?” yanıtı HAYIR olacaktır.