KOSGEB 2021 Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

KOSGEB 2021 Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?: KOSGEB tarafından esnafa faizsiz kredi uygulaması yapılmaktadır. Bilindiği üzere 2020 KOSGEB faizsiz kredi başvuruları yapılmıştı. Bu başvurular doğrultusunda şartları uygun olan kişilere KOSGEB faizsiz kredi imkanı sunmuştu. Peki KOSGEB 2021 Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

KOSGEB 2021 Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

KOSGEB 2021 faizsiz kredi için başvuru tarihi henüz açıklanmasa da ortalama olarak 2021 Nisan ayının ortası veya Mayıs ayının başı gibi başvurular başlayacak. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında başvuru yapılmıştı fakat pandemi dolayısıyla bu başvuru süresi Haziran ayının sonuna kadar uzatılmıştı. 2021 KOSGEB faizsiz kredi başvuruları da aynı şekilde uzatılabilme durumu olacaktır. Gerekli şartlara uyan kişiler KOSGEB 2021 faizsiz kredi başvurusu yapabilecekler.

KOSGEB kişilere 2021 yılında 30bin TL ile 150bin TL arasında değişen farklı tutarlarda faizsiz kredi sağlayacak. Bu kredi tutarları işletmenin büyüklüğü ve gelişmişliğine göre farklılık gösterecektir. KOSGEB 2021 faizsiz kredi tutarları geçtiğimiz yıl ile aynı tutarda olması bekleniyor. PANDEMİ dolayısıyla bu tutarlar arasında çok olmasa da farklılık olabilir.

2021 Faizsiz KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir işletme kurarak KOSGEB faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmadan önce KOSGEB tarafından verilen kursları başarıyla tamamlamanız ve sertifika almanız gerekiyor. Bu şartları karşılamayan kişiler 2021 KOSGEB faizsiz kredi imkanı fırsatından yararlanamayacaktır.

Nasıl Alınır:

 • KOSGEB tarafından verilen kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almanız gerekir.
 • 2021 KOSGEB Faizsiz Kredi başvurusu için “Başvuru Şartları” listesine göz atmalısınız.
 • Başvuru şartlarını karşılıyorsanız “Başvuru Belgeleri” ile birlikte KOSGEB il veya ilçe müdürlüğüne başvurarak Faizsiz kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

2021 Faizsiz KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

2021 KOSGEB faizsiz kredi başvurusu şartları ve KOSGEB faizsiz kredi başvuru belgeleri şöyledir:

 1. 18 yaşını doldurmuş olmak.
 2. İşletmenin yeni açılmış olması veya açılış tarihinden en geç 2 yıl içerisinde başvuru yapılması.
 3. KOSGEB tarafından daha önce kredi almamak.
 4. KOSGEB Faizsiz Kredi bankalar aracılığı ile alındığı için bankalara borcu olmamak.
 5. Bankaların kara listesine dahil olmamak. [ KARA LİSTE SORGULAMA ]
 6. İşletme faaliyet belgesi
 7. Vergi levhası
 8. KOSGEB tarafından istenen özel evraklar.

KOSGEB 2021 Faizsiz Kredi başvuru şartlarını taşıyan herkese KOSGEB kredi vermektedir. Siz de bu kredilerden faydalanmak istiyorsanız, başvuru şartlarını karşılamanız durumunda en yakın KOSGEB il/ilçe müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.