Kira ve Gelir Kaybı Desteğine Rekor Başvuru!

Pandemi dolayısıyla mevcut hükümetin aldığı karar doğrultusunda esnafa gelir desteği veriyordu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, katıldığı bir oturumda kira ve gelir kaybı desteği adı altındaki yardım paketine başvurularına 2 milyondan fazla olduğunu belirtti.

Kira ve gelir kaybı desteği ne zaman yatacak?

Aynı zamanda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, uygun şartları sağlayan esnafların ödemelerinin en kısa sürede başlayacağını da resmen açıkladı. Kira ve gelir desteği en geç Şubat ayı sonuna kadar yatırılmış olacaktır sinyalini de vermiş oldu.

Pandemi dönemiyle birlikte fırsatçıların fahiş fiyat politikalarına karşı tedbirlerin alındığını ve bu tedbirlerin uygulandığını da belirten Pekcan, bugün itibariyle toplam 375 firmaya 12 milyon liradan fazla ceza kesildiğini belirtti.

Pekcan, konuşmasının devamında şu söylere yer verdi: “Söz konusu desteklere yönelik talepleri ve başvuruları 30 Aralık itibarıyla almaya başladık. Burada en çok etkilenen 133 iş kolunu tespit ettik. 1 milyon 300 binin üzerinde gelir kaybı desteğine, 754 bin civarında da kira desteğine müracaat eden esnafımız var.”