Gelir Kaybı Desteği Başvurusu Nereden Yapılıyor?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlara özel olarak verilen gelir kaybı desteğinin yeniden başladığını açıkladı. Bakan Pekcan, yeni sisteme geçtiklerini ve gelir kaybı desteğinin artık E-Devlet üzerinden alınacağını belirtti. Ruhsar Pekcan, twitter hesabından yaptığı paylaşım ile yeni sistem hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bu bilgilendirme kapsamında esnaf ve sanatkarların bir süredir beklediği gelir kaybı desteği başvurularının yeniden başladığı açıklandı.

Bakan Pekcan; “ Bakanlığımıza ulaşan talepler üzerine esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlıyoruz. Buna göre destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnaflarımız, başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir. Hayırlı olsun” dedi.

Nasıl Yapılır?

E-Devlet (https://turkiye.gov.tr) üzerinden TC kimlik numarası ve şifresiyle giriş yapan kişiler, hizmet arama yerine “Ticaret Bakanlığı” yazması gerekiyor.

Ticaret Bakanlığı hizmetleri altında Kira Destek Başvurusu ve Gelir Kaybı Desteği Başvurusu adı altında 2 farklı başvuru hizmeti yer alıyor. Bu başvuru şartlarını karşılayan kişiler Gelir Kaybı Desteği ve Kira Destek Başvurusu yapabilecekler. Hizmete giriş yapıp sağ üstte “+Yeni Başvuru” butonuna basarak ihtiyaç formunu doldurmaları durumunda talepleri doğrudan Ticaret Bakanlığı’na iletilecektir.

KİRA DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ