Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?: 2021 Ocak

Bakıma muhtaç kişilere bakan kişilere verilen bu ödenek ödemeleri devam ediyor. 2021 Ocak ayı Evde Bakım Maaşı düzenli olarak yatmaya devam ediyor. Özellikle yaşlılar ve engelli bireylerin bakımını üstlenenler için büyük bir destek olan bu maddi yardım il il yatmaya devam ediyor.

2020 yılının son günlerinde açıklanan asgari ücret artışı ile birlikte evde bakım maaşı 2021 yılında 1657 TL olmuştu. Evinde engeli bulunan ve bakıma muhtaç kişilere hizmet edip onlara bakmakla yükümlü olan vatandaşların başvuru yapabildiği evde bakım maaşı 2021 Ocak ayı içerisinde yatacak. Bu ödenekler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvuru yapan kişilerin banka hesaplarına yatıyor.

12 Ocak 2021 itibari ile henüz Evde Bakım Maaşı ödenekleri yatmadığını belirtmek isteriz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bugün itibariyle herhangi bir duyuruda bulunmadı ve bu konu üzerine bir açıklama yapmadı. İlerleyen günlerde evde bakım maaşı ödeneklerinin yapılacağı ise biliniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşı sorgulama işlemlerinizi E-Devlet üzerinden yani www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik numaranız ve şifrenizi girerek yapabilirsiniz. E-Devlet arama kısmına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgula” yazarak açılan sayfa içerisinden ödeme durumunuzu ve detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI

E-Devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulaması yapıldığı gibi SMS olarak da evde bakım maaşı sorgulaması yapılabiliyor. Ziraat Katılım Bankası tarafından maaş alan vatandaşlar cep telefonunun mesaj kısmına “BAKİYE” yazarak 4747’ye gönderebilirler. Bu mesaj sonrasında bakiyenizi sorgulayıp maaşınızın yatıp yatmadığını öğrenmiş olacaksınız.