Ekonomistler Uyardı: Bitcoinde Sert Düşüş Bekleniyor!

Guggenheim Partners tarafından yapılan açıklamada ilerleyen günler için Bitcoin piyasa değeri tahmininde bulunuldu. Guggenheim Partners’ın üst düzey yönetici kadrosu tarafından yapılan tahminlere göre Bitcoin’de sert düşüş yaşanacak.

Bitcoin ne kadar düşecek?

Firmanın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, CNBC’ye bugün yaptığı açıklamada bir süre daha Bitcoin’in rekor kırmayacağını düşündüğünü açıkladı. Scott Minerd’ın 21 Ocak’ta katıldığı programda Bitcoin’in 20 bin dolara düşeceğini duyurdu.

8 Ocak tarihinde 42 bin dolar seviyesine ulaşarak kendi rekorunu tazeleyen Bitcoin’in 2022 yılına kadar bu rekoru geçemeyeceğini ve yaptıkları çalışmada böyle bir olasılığın çok düşük olduğunu belirtti  Minerd, ““Önümüzdeki yıla kadar pik noktayı gördüğümüzü düşünüyorum. Muhtemelen 20 bin dolar seviyesine bir gerileme de göreceğiz” dedi.

Scott Minerd, kısa bir vadede Bitcoin’in düşüşünün olacağını söylese de uzun vadede yaklaşık 400 bin dolarlık bir tahminde bulundu. Bilindiği üzere Minerd, 2020 yılı sonunda 42 bin dolar seviyesine çıkan BTC için 400 bin dolarlık tahminde de bulunmuştu. Bu tahmin üzerine ise üzerine basarak daha fazla Bitcoin’in değer kazanmayacağını söylemişti.

21 Ocak itibariyle Bitcoin,  Scott Minerd’ın tahminlerini boş çıkarmamış olacak ki 31 bin dolar seviyesine kadar düştü. Dünya’nın kripto para birimi olarak tanımlanan Bitcoin’in 1 gün içerisindeki değer kaybı ise yüzde %7 ye yakın oldu.