Başbakanlık VGM Bursu Şartları

Başbakanlık Bursu Şartları: Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünce verilen bu burs; ilköğretim, ortaöğretim, lise ve yüksek öğretim öğrencilerine devlet tarafından verilen karşılıksız burstur. Bu burs verilirken geri ödemesiz olarak verilmektedir. Yani bir nevi hibe edilmektedir.

Başbakanlık Bursu ne zaman alınır?

Başbakanlık bursu üniversite düzeyindeki öğrencilere bir eğitim dönemi süresi boyunca toplam 8 ay verilir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ise bir eğitim dönemi süresi boyunca toplam 9 ay verilir.

Başbakanlık VGM Bursu Şartları

Başbakanlık Bursu Şartları

Başbakanlık Bursu Şartları: Başbakanlık Bursu, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu zor, okumasında engel olmayan kişilere hibe olarak verilir. Başbakanlık Bursu başvuru şartları 2021 için aşağıdaki gibidir.

Şartları:

  • Lise düzeyine kadar olan burslar için: MEB’e bağlı resmi ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim görmek.
  • Üniversite düzeyince olan burslar için: Devlet’e bağlı resmi üniversitelerde okumak (özel olmamalı)
  • KYK bursu almıyor olmak.

Başbakanlık VGM bursuna başvurmak için https://www.vgm.gov.tr/ adresine gitmeniz ve başvuru yapmanız yeterlidir.

KYK Bursu alanlar VGM Başbakanlık Bursu alabilir mi?

KYK Bursu alanlar VGM bursu başvurusunda bulunabilir fakat bu burstan yararlanamaz. Kısaca KYK Bursu alanlar VGM bursu alamayacaktır.

Başbakanlık VGM Bursu sonuçları öğrenme

Başbakanlık VGM bursu başvuruları https://www.vgm.gov.tr/ sitesinden yapıldığı gibi sonuçları da https://www.vgm.gov.tr/ sitesinden yapılmaktadır.  Ana sayfa üzerinden açıklanan sonuç sayfasına girerek TC Kimlik Nu, Ad, Soyad, Doğum Tarihi ve Baba Adı bilgilerinizi doğru girmeniz sonucunda sonuçlarınızı görüntüleyebileceksiniz.

Başbakanlık VGM Bursu Ne Kadar?

2020-2021 eğitim öğretim yılı için ortaöğretim öğrencileri aylık 75 TL, Üniversite öğrencilerine 300 TL, Yabancı uyruklu öğrencilere ise 600 TL burs veriliyor.

Başbakanlık vgm bursu 2021 için başvurular yapıldı ve sonuçları açıklandı. başbakanlık vgm bursu sonuçları öğrenmek için yukarıdaki başlığı kontrol edebilirsiniz. Yine aynı şekilde başbakanlık vgm bursu 2021-2022 eğitim öğretim yılı için de verilecektir. İlerleyen günlerde başbakanlık vgm bursu ücretlerine zam gelme ihtimali bulunuyor. Başbakanlık vgm bursunu iptal ettirmek için “Vakıflar Genel Müdürlüğü” ne kimliğiniz ve iptal dilekçeniz ile başvurmanız gerekiyor. İptal başvurusu dilekçesinin ardından başbakanlık vgm bursu iptali gerçekleşecektir. KREDİ HABERLERİ