Adıma kargo var mı? İsimden Kargo Bulma

Adıma kargo var mı? sorusuna yanıt arıyorsanız, bu yazımızda adınıza kargo olup olmadığınızı nasıl sorgularsınız onu öğreteceğiz. Siz de “adıma kargo var mı” sorusuyla baş başa kalmaktan çekiniyorsanız, kargo sorgulama ekranları sayesinde adınıza kargo var mı yok mu? onu göreceksiniz. Türkiye’de bulunan onlarca kargo firması, tedarikçiler ile iş yapıyor ve müşterilerine ürünleri kargo yöntemi ile ulaştırıyor. Özellikle pazar yeri diye tabir edilen: Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor ve n11 gibi siteler UPS Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve PTT Kargo gibi şirketleri kullanıyor.

Adıma kargo var mı?

Adınıza kargo var mı diye sorgulamak istiyorsanız TC kimlik no ile kargo sorgulama ve cep telefonu (telefon numarası) ile kargo sorgulama yapabileceksiniz. Bu aramaların yanı sıra kargo şirketlerinin kargo takip sistemleri ve internet sitelerinden kargo sorgulama yapabileceksiniz.

Elinizde kargo takip numarası ve barkod var ise sırasıyla şuralardan kargo takip numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz:

UPS KARGO SORGULAMA – TAKİP: https://www.ups.com.tr/gonderi_takip.aspx

ARAS KARGO SORGULAMA – TAKİP: https://social.araskargo.com.tr/

SÜRAT KARGO SORGULAMA – TAKİP: https://suratkargo.com.tr/KargoTakip/?kargotakipno=

YURTİÇİ KARGO SORGULAMA – TAKİP: https://www.yurticikargo.com/

MNG KARGO SORGULAMA – TAKİP: https://www.mngkargo.com.tr/gonderitakip

PTT KARGO SORGULAMA – TAKİP: https://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Ad Soyad İle Kargo Sorgulama

ad soyad ile kargo sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Kargonuzun hangi şirkette olduğunu bilmiyorsanız sorgulama işlemlerine kargo şirketlerinin müşteri temsilcilerinden başlayabilirsiniz. Kargo şirketlerinin müşteri temsilcileri ad soyad ile kargo durumu sorgulayabilirler.

Eğer kargo müşteri hizmetleri temsilcisi kargonuza ulaştı ise kargo takip kodunu almayı unutmayın. Kargo müşteri hizmetleri temsilcileri tarafından kargonuz bulunamadı ise, gönderen kişi ile iletişime geçerek hangi şubeden ve hangi ilden kargonuzu gönderdiğini öğrenebilirsiniz. Gönderen kişi kargo takip kodunu bilmiyor ise il ve ilçeden kargo şubesinin iletişim numarasını alarak onlarla iletişime geçin. Kargo şubesi ile yapacağınız görüşmede sizden bilgileriniz teyit amaçlı istenebilir. Kargo Şubesinden kargonuzun nerede olduğunu ve kargo takip kodunuzu isteyin.

Kargo Müşteri Hizmetleri Numaraları 2021

UPS KARGO MÜŞTER HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ NUMARASI 2021: 0850 255 00 66

ARAS KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ NUMARASI 2021: 444 25 52

SÜRAT KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ NUMARASI 2021: 0850 202 0 202

YURTİÇİ KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ NUMARASI 2021: 444 99 99

MNG KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ NUMARASI 2021: 444 06 06 – 0850 222 06 06

PTT KARGO MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ NUMARASI 2021: 444 17 88 – +90 312 509 50 00

Kargo sorguları hakkında sorularınızı “YORUM YAP” bölümünden iletebilirsiniz. Kredi Oranları Sitesi