Açıklama Geldi: 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışma kapsamında durumu olmayan aileler için PANDEMİ dolayısıyla 1000 TL sosyal yardım başvuruları yapılıyor. Koronavirüs’ün verdiği maddi sıkıntılardan dolayı ihtiyacı olan aileler için bu ödeneğe başvurular yapılabilmekte. E-Devlet aracılığı ile yapılan başvuruların 3. fazının kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

Bilindiği üzere 1. ve 2. faz geçtiğimiz yılın son aylarında tamamlanmıştı. PANDEMİ durumunun devam etmesinden dolayı gözler 3. faza çevrildi. Bu haberimizde 1000 TL sosyal yardım 2021 için nasıl başvuru yapacağınızı ve sorgulama ekranını nasıl açacağınızı belirteceğiz.

1000 TL Başvurusu Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen PANDEMİ desteği sayesinde ihtiyacı olan aileler başvuruda bulunuyor ve değerlendirmeler sonucunda 1000 TL tutarında maddi destek alıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1000 TL Sosyal Yardım desteği alan kişilerin sayısının 1,5 milyona yakın olduğunu açıkladı.

1000 TL SOSYAL YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 1. https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu adresine gidin
 2. TC KİMLİK NUMARANIZIN SON HANESİNE GÖRE;
  • 0 olan vatandaşların Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşların Salı,
  • 4 olan vatandaşların Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşların Perşembe,
  • 8 olan vatandaşların Cuma

  günlerinde başvuruları alınacaktır.

Uyarısı ile karşılaşıyor iseniz yardım kampanyası için TC Kimlik Numaranızın son hanesinin bulunduğu gün başvuru yapabilirsiniz.

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI SORGULAMA EKRANI

E-Devlet üzerinden yaptığınız başvurular her 3 ayda bir güncellenmektedir. Bu başvuruların sonuçları ise ortalama 1 ay içerisinde belli oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal yardım başvurusunun her 3 ayda bir yapılacağını belirtmişti.

Sorgulama ekranına gitmek için buraya tıklayın: https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama