Bakan Selçuk Müjdeyi Verdi: 3binin üzerinde atama yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugünkü yaptığı toplantıda Engelli Kamu Personeli Seçme Sınav (EKPSS) aracılığı ile kura ile kamuya personel alınacağını duyurdu. 2018 ve 2020 EKPSS giren adayların bu alımlara başvuru yapabileceğini de belirtti.

13-19 Ocak tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuruların alınacağını ve başvuruların son gün olan 19 Ocak son dakikasına kadar başvuruların kabul edileceğini açıklandı.

Adayların, tercih kılavuzu içerisinde yer alan kadrolarda tercih yapabileceğini de belirtti. Uygun şartları sağlayan adaylar, boş kadrolara başvuru yapabilecek. 2018 EKPSS ve 2020 EKPSS atamaları 2021 Ocak ayı için böylelikle başlamış oldu.

“DEVLET KORUMASINDA BULUNANLARA MÜJDE!”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında bulunan gençler için yaklaşık 1100 alım yapacağını da belirtti. EKPSS’nin yanı sıra devlet korumasında bulunanlar için de başvurular ais.osym.gov.tr adresinden yapılabilecek. Bakan Selçuk aynı zamanda şu demeci de üzerine basa basa belirtti:

“Gençlerimizden gelen taleplerin değerlendirilmesi neticesinde tercih işlemlerinin 19 Ocak 2021 Salı gününe kadar uzatıldığını kaydetti.

Tercih kılavuzunun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr) yer aldığını belirten Bakan Selçuk, aynı zamanda tercihlerin E-Devlet (https://turkiye.gov.tr) adresinden yapılabildiğini de vurguladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayı içerisinde şehit yakını ve gazilerin de kamuya atanacağının da müjdesini vermiş oldu!