Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Kredi Faiz Oranları
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Haber Siteleri |

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Daha Yüksek Mevduat Faizi Almanın Yolları !

Banka şubeleri ile pazarlık yaparak mevduatınıza daha yüksek faiz alabilirsiniz. Nasıl mı ?

Kategori  Kategori : Mevduat Faizi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 4521
Tarih  Tarih : 01 Nisan 2015, 12:43


Banka şubeleri ile pazarlık yaparak mevduatınıza daha yüksek faiz alabilirsiniz....Nasıl mı ?


Her bankanın şube müşteri temsilcileri ve şube müdürlerine tanıdığı belli pazaralık hakkı mevcuttur. Yani kağıt üzerinde verilmesi gereken faiz oranı bel,irlenmiş olsa da. Banka şubesinin mevduat kotasının dolmamış olması veya yüksek tutarlı meduata ihtiyaç duuyması halinde şube müdürleri faiz oranlarını çoğu kez %0,25 ile %2 arasında yükseltebilirler.

Kredioranlari.org olarak size daha yüksek faiz alabilmenin püf noktalarını vermek istiyoruz.

* Özel bankalar devlet bankalarına göre daha yüksek faiz oranı verirler. Halkımızın develt bankalarına daha çok güvenmesi sebebiyle özel bankalar mevduat çekebilmek için kamu bankalarına nazaran daha yüksek faiz verirler.

* Müşterilerine daha çok kredi kullandıran bankalar nakite daha çok ihtiyaç duyacağı için mevduatınıza daha fazla faiz verirler.
Sonuç itibari ile bankalar en basit anlatımla vatandaştan topaldığı mevduatları çok daha fazla faizlerle başka vatandaşlara kredi olarak vermektedir. Örneğin yıllık %10 faiz ile aldığı mevduatı ihtiyacı olan başka vatandaşa yıllık %20 faiz ile başka bir vatandaşa vereceği için sizden alacağı mevduata da daha yüskek faiz verebilir.

* İş yoğunluğu daha az olan şubeler daha yüksek faiz verirler. İş yoğunluğu fazla olan daha merkesi yerlerdeki şubelerin mevduat kotalarını doldurma sorunları yoktur o sebeple size daha düşük mevduat faizi verebilirler ancak iş yoğunluğu daha az şubelerde mevduat kotasını doldurma sorunu olduğundan size daha yüksek faiz verir.

Örneğin yoğun nüfusun yer aldığı Güngören'in merkezindeki bir kamu bankası mevduatınıza %8 faiz verir iken aynı bankanın iş yoğunluğu daha az olan şubesinde faiz oranı sizin için %9.5 olabilir.

* Mevduatınızı kırık vadeli (32 gün veya 34 gün gibi ) yatırdığınızda daha yüksek faiz alalabileceğinizi de belirtmek isteriz.


Son olarak paranızı bankaya yatırmak istediğinizde daha yüksek faiz almak için pazarlık etmenizi şubeler arasında dolaşarak faiz oranı almanızı tavsiye ederiz. Banka şubeleri ile pazarlık ederken mevduatınızın büyüklüğünün de size verilecek faiz oranını belirleyeceğini unutmayın !


Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Mevduat Faizi

En Çok Okunan Haberler

Kredi Hesaplama

 

Yasal Uyarı : Kredioranlari.org'da yer alan bilgiler ziyaretçilerine banka kredi bilgileri hakkında ön bir bilgi elde etmesi kapsamında olup Kredioranlari.org olarak web sitemizde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmemekteyiz.Güncel kampanya ve faiz oranları için ilgili banka ve finans kuruluşların yetkilileri ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Sitemizde yer alan bilgilerin kullanılması sebebiyle bir sorumluluk taşımamaktayız. * www.Kredioranlari.org dışına yönlendirilen içeriklerden sorumluluk taşımamaktayız.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi