Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Kredi Faiz Oranları
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Haber Siteleri |

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Mantolama Sistemleri ve Uygulandığı Alanlar

Yapılarda yalıtım sistemlerinin tümüne mantolama denilmektedir. 3 farklı yöntem ile uygulanan mantolama işlemi dış yüzeyden, iç yüzeyden ve sandviç duvar olarak tanımlanan duvar aralarına yapılmaktadır. Uzun süreli kullanım, sürekli yalıtım ve ısı köprülerinin oluşma aşamasının önüne geçmek için uygulanan en iyi yöntemlerden birisidir.

Kategori  Kategori : Kredi Başvurusu
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1852
Tarih  Tarih : 29 Ağustos 2013, 17:51

MANTOLAMA  SİSTEMLERİ VE UYGULANDIĞI ALANLAR

                Yapılarda yalıtım sistemlerinin tümüne mantolama denilmektedir. 3 farklı yöntem ile uygulanan mantolama işlemi dış yüzeyden, iç yüzeyden ve sandviç duvar olarak tanımlanan duvar aralarına yapılmaktadır. Uzun süreli kullanım, sürekli yalıtım ve ısı köprülerinin oluşma aşamasının önüne geçmek için uygulanan en iyi yöntemlerden birisidir.

                Mantolama binanın dış yüzeyinde ısı köprülerinin oluşumunu engelleyen özelliğe sahiptir. Yapıların dış cephelerine, teras veya çatı katlarına, daireleri ayıran bölümlere, depolama alanlarına, soğuk hava depolarına vs.. bu yöntem uygulanmaktadır. Mantolama sisteminde dış cephe işlemi yapılmaktadır. Eski binalara uygulanacak olduğu zamanlarda dış cephede yer alan, anten klima, çamaşır ipi gibi materyaller sökülmektedir. Avrupa standartlarına uygun şekilde işlemler yapılabilmesi için gerekli görülmektedir. Mantolama işlemine başlamadan önce eski binanın dış cephesinde kalkan boya veya eski sıvanın dökülme işlemi yapılması gerekmektedir. ardından köpüksü yapısı ile tabir edilen yalıtım maddesi dübel ve özel yapışkansıkalekim ile dış duvara sabitlenmektedir. Ardından sıva işlemlerine geçilmektedir. Sıva işlemlerinin tamamlanmasından sonra dış cepheye yüzeysel olarak boyama yapılmaktadır.

                Mantolama ısı yalıtımı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Isı yalıtımının sürekliliği için oldukça önemlidir. Enerji tasarrufunu eski binalarda %50 oranında azalttığı saptanmıştır. Yapının gerekli görülen tüm yerlerine uygulanabilme özelliğine sahiptir. Sağlıklı bir yaşam için yaşam alanlarını sağlıklı hale getirmek için ideal bir yapı ürünüdür.

Buraya kadar her şey normal , şimdi sizlere dünya üzerinde eşi ve benzeri görülmemiş Açık gözenek yapıya sahip Hazır ısı yalıtım sıvasından bahsetmek istiyorum.


Hazır ısı yalıtım sıvası MANTO PLATE  açık gözenek yapısı sayesinde yapılarda hava alımını kesmez ve nem rutubet sorunlarını tamamen ortadan kaldırır. Isı yalıtım sektörüne yeniden can kazandıran MANTO PLATE hakkında daha detaylı bilgilere  buradanhttp://www.isiyalitim.org ulaşabilirsiniz.

               

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Kredi Başvurusu

En Çok Okunan Haberler

Kredi Hesaplama

 

Yasal Uyarı : Kredioranlari.org'da yer alan bilgiler ziyaretçilerine banka kredi bilgileri hakkında ön bir bilgi elde etmesi kapsamında olup Kredioranlari.org olarak web sitemizde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmemekteyiz.Güncel kampanya ve faiz oranları için ilgili banka ve finans kuruluşların yetkilileri ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Sitemizde yer alan bilgilerin kullanılması sebebiyle bir sorumluluk taşımamaktayız. * www.Kredioranlari.org dışına yönlendirilen içeriklerden sorumluluk taşımamaktayız.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi