Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
Kredi Faiz Oranları
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Haber Siteleri |

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İş Başvurusu ve Mülakat Çeşitleri

İş başvurusunda ilk önce CV’nin çok iyi hazırlanması gerekmektedir. İş başvurularının olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının yüzde 50 sebebi hatalı doldurulan CV’lerden kaynaklanmaktadır.

Kategori  Kategori : Banka İş İlanları
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2156
Tarih  Tarih : 07 Haziran 2013, 22:00

İş Başvurusu ve Mülakat Çeşitleri 

 Günümüzde kişilerin kendilerine uygun iyi bir bir işi bulabilmesi eğitimin yanı sıra kendini en iyi şekilde ifade edebilmeye bağlı. Yeni mezunların kendilerini iyi tanıması, hangi firmada veya hangi görevde çalışabileceğini saptaması gerekmektedir. İş arama sürecinde internet üzerinden Elemanonline ilanlara ulaşmak mümkündür.  

İş başvurusunda ilk önce CV’nin çok iyi hazırlanması gerekmektedir. İş başvurularının olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının yüzde 50 sebebi hatalı doldurulan CV’lerden kaynaklanmaktadır. Diğer yüzde 50 ise mülakatlardan olmaktadır. Doğru ve tam bir CV hazırlamak ve mülakata hazırlanmak çok önemlidir.

 Bu nedenle cv örnekleri arasından en uygun olan seçilmelidir. Mülakatta etkili ve güzel konuşmak çok önemli, ayrıca her şeyi açık ve net belirtmek gerekmektedir. Mülakata katılan kişinin kendini ifade etme yeteneğine sahip olması gerekmektedir eğer bu konuda kişi kendini yeterli hissetmiyorsa uzmandan bu konuda destek alması gerekmektedir. 

 - Birebir Mülakat En yaygın mülakat çeşidi birebir mülakattır. Mülakatı yapan kişi ile aday 15-45 dakika kadar konuşurlar. Bu mülakat çeşidinde sübjektif değerlendirme söz konusudur. Bu mülakatta adayın işveren ile iyi bir ilişki geliştirmesi ve işvereni etkileyecek bilgiler vermesi gerekmektedir. Mülakatta deneyim ve davranış odaklı değerlendirme yapılır.  

- Panel Mülakat Diğer bir mülakat çeşidi ise panel mülakattır. Üç veya daha fazla işveren uzun bir masa etrafında veya yarım daire şeklinde otururlar. Masada bulunan herkes adaya soru sorabilir veya içlerinden biri sözcü olarak adaya soru sorar.  Bu tarz mülakat çok karmaşık ve stresli olabilir. Bu mülakatta adayın sakin görünmesi ve hata yapmaması çok önemlidir. Mülakata katılan kişiler adaya sıra ile soru sorabilirler. Bu şekilde yapılan mülakatta işverenin karar verilmesi kolaylaşır. 


 Ev hanımları ve istedikleri şartlarda iş bulamayanlar internet üzerinden evde iş imkanı aramaktadır. İnternetin geniş imkanlarından yararlanmak ve bu tür işler yaparak ek gelir elde etmek, ayrıca  aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için elemanonline.org benzeri sitelerde çok sayıda bilgi ve öneri yer almaktadır.  
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Banka İş İlanları

En Çok Okunan Haberler

Kredi Hesaplama

 

Yasal Uyarı : Kredioranlari.org'da yer alan bilgiler ziyaretçilerine banka kredi bilgileri hakkında ön bir bilgi elde etmesi kapsamında olup Kredioranlari.org olarak web sitemizde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmemekteyiz.Güncel kampanya ve faiz oranları için ilgili banka ve finans kuruluşların yetkilileri ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Sitemizde yer alan bilgilerin kullanılması sebebiyle bir sorumluluk taşımamaktayız. * www.Kredioranlari.org dışına yönlendirilen içeriklerden sorumluluk taşımamaktayız.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi